Yeşil Körfez Su Birliği

  “Elektriğimizi kendimiz üreteceğiz”

   İçme suyunun daha sağlıklı ve daha ucuz maliyetle halka ulaştırmak için projeler hayata geçiriliyor. Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı İsmail Demir, Yalova’nın içme suyu konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

   Yeşil Körfez Su Birliği BAşkanı İsmail Demir, dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Yalova’nın en önemli konularının başında içme suyunun geldiğini söyledi. MY Yalova Dergisi’ne özel açıklamalarda bulunan Demir, Yeşil Körfez Su Birliği’nin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

   Yalova’da halkın ucuz ve sağlıklı içme suyu kullanması için Birlik olarak önemli projeleri hayata geçirmekte olduğuna değinen Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı İsmail Demir, “Yalova ve çevresinde ülkemizin en modern ve sağlıklı içme suyu tesisine sahip olma yönünde çalışmalarımız aralıksız devam ediyr. Ayrıca tesisimizde teknolojinin tüm imkanlarını kullandığımızı söyleyebiliriz. Uluslararası standartlara uygun ölçümler yapabilen laboratuvarrları ile suyu kaynağında kullanıcıya kadar her aşamasında teset eden ve su kalitesinden taviz vermeyen bir denetim sistemine sahibiz. İçme suyumuzun kalitesinin yanı sıra yeni bir yatırmımızla da Yeşil Körfez Su Birliğimizin tesislerinde tüm elektrik ihtiyacını karşılayacağız. Güneş enerjisi panelleri ile kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. 4 megawatt elektirik yatırmımızı hazır hale getireceğiz. Elektrik, birliğimizin en önemli giderleri arasında ilk sırada almaktadır. Elektrik panellerimizi hizmete soktuğumuzda giderlerimiz de büyük ölçüde düşecektir. Daha ekonomik hizmet sağlamış olacağız, Yalovalılar olarak Marmara Bölgesi’nin en ucuz suyunu tükettiğimizi de unutmayalım” diye bilgi verdi.